dr Agata Majewska ⋆ Pod Skrzydłami Sowy
POZNAJMY SIĘ

dr Agata Majewska

dr nauk o rodzinie, psycholog, psychotraumatolog, terapeuta pedagogiczny dzieci i młodzieży, trener TUS.

Prowadzę Centrum Terapii i Rozwoju „Pod Skrzydłami Sowy” w Katowicach. Jestem autorką książki pt. „Jak wspierać dzieci wysoko wrażliwe” oraz kart wspierających pracę grupową i indywidualną – „Karty Potrzeb”. Współtworzę kobiece kręgi – Wioskę Wrażliwości oraz grupy wsparcia. Konsultuję rodziców, pracuję z dziećmi i młodzieżą. Ukończyłam psychologię i lubię być w rozwoju. Moja praca podlega regularnej superwizji.

Prywatnie jestem żoną i mamą.

Dziękuję za Twoją obecność na stronie mojego Gabinetu. Zapraszam Cię serdecznie do kontaktu podczas konsultacji wstępnej.


CO ROBIĘ

Praca terapeutyczna z dziećmi i konsultacje dla rodziców

Rodzicielstwo to proces, który wymaga czasem wzięcia głębokiego oddechu, zaprowadzenia ważnej zmiany. Wymaga też spojrzenia na swoją codzienność z innej perspektywy, porozmawiania o tym, co dzieje się z nami i między nami. Moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami nauczyło mnie pokory w patrzeniu na drugiego człowieka. To skłoniło mnie do założenia Wioski Wrażliwości – kobiecych kręgów.

Wspominam o tym dlatego, że własna rodzina pozwala mi na rozwijanie twórczego podejścia w pracy zawodowej, stawianie pytań, szukanie odpowiedzi i podejmowanie kreatywnych rozwiązań. Uczę się, doświadczam i dzielę w obszarze rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy.

Zawodowo jestem oddana przede wszystkim pracy z dziećmi i młodzieżą

Od ponad 12 lat wspieram też rodziców w przeżywaniu własnego rodzicielstwa. Uważam, że tworzenie rodziny jest niezwykłym doświadczeniem i jedynym tak istotnym w kontekście rozwoju człowieka. Wierzę, że rodzina jest w stanie zbudować silne fundamenty naszej tożsamości osobowej. Ufam także, że dzięki dbaniu o bliskie relacje z dziećmi, bezpiecznie prowadzimy je ku dorosłości.

Mam w sobie przekonanie, że rodzice są ekspertami od własnych dzieci i bez ich współpracy oraz wzajemnego zaufania nie jest możliwe osiągnięcie pożądanej zmiany. Ważny jesteś dla mnie Ty Rodzicu (Mamo lub Tato) i Twoje Dziecko. Chcę w sposób profesjonalny Wam towarzyszyć, wspierać i pomagać.


dr Agata Majewska

WYKSZTAŁCENIE I DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Moje kompetencje do pracy terapeutycznej i konsultacyjnej

Doświadczenie zawodowe zdobywałam poprzez pracę z dziećmi, młodzieżą i rodzinami w ośrodkach pomocy społecznej, centrach pomocy rodzinie, ośrodkach rehabilitacyjno-wychowawczych, centrach edukacyjnych. Podczas studiów angażowałam się w uczelniane projekty badawcze. W tym zakresie prowadziłam (i nadal prowadzę) warsztaty, szkolenia profilaktyczne i zajęcia edukacyjno-wychowawcze oraz tworzyłam plany pomocy dziecku i rodzinie. Niezwykle cenne było dla mnie doświadczenie pracy z dziećmi w ramach podejmowanego przez siebie wolontariatu przy lokalnych stowarzyszeniach.

Nadal się rozwijam – biorę udział w konferencjach, uczestniczę w kursach z zakresu umiejętności interpersonalnych, obejmujących tematy związane z rodzicielstwem (wychowywanie dzieci, wspieranie rodziców). Szkolę i publikuję. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Moje zainteresowania skupiają się wokół systemowego rozumienia rodziny, dotyczą procesu przekazu międzypokoleniowego, są związane z wysoką wrażliwością i kształtowaniem (się) tożsamości człowieka. Przede wszystkim jednak, jestem i chcę być blisko ważnych tematów dotyczących szeroko rozumianego życia rodzinnego.

 • Jestem doktorem n. hum. w dyscyplinie naukowej – nauki o rodzinie. Studia magisterskie ukończyłam na kierunku nauki o rodzinie w specjalności – mediator i asystent rodziny. Ukończyłam także studia z psychologii w specjalności klinicznej oraz studia podyplomowe z psychotraumatologii.
 • Jestem absolwentką Studium Terapii Dzieci i Młodzieży Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii. Mam pełne kwalifikacje w zakresie przygotowania psychologiczno-pedagogicznego do pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami. Ukończyłam licencjonowany warsztat szkoleniowy Gra Generation Code® „Grunt to korzenie” prowadzony przez Aldonę Karużys.
 • Ukończyłam studia podyplomowe z Diagnozy i Terapii Pedagogicznej oraz kurs specjalistyczny Monachijskiej Funkcjonalnej Diagnostyki Rozwojowej. Jestem także Terapeutą Integracji Funkcji Wykonawczych.
 • Posiadam certyfikowany tytuł – Terapeuta TUS (trening umiejętności społecznych w ujęciu całościowym z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi). Jestem także terapeutą Empathy Dolls i ukończyłam kurs organizowany przez Neurogen - Monika Habik.
 • Zdobyłam uprawnienia do prowadzenia zajęć z Terapii Ręki. Jestem również Trenerem Grafomotoryki.
 • Korzystając z wiedzy i doświadczenia innych ekspertów, biorę udział w licznych kursach, które podnoszą moje kwalifikacje w zakresie podejmowanej pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi (m.in.: kurs prowadzenia grup wsparcia Fundacji Rozwoju i Promocji Psychoterapii w Zabrzu; Szkoła Konsultacji – edycja dla profesjonalistów prowadzona przez Agnieszkę Stein i Małgorzatę Stańczyk).

Przeczytaj opinie

 • Agnieszka B.
  dr Agata Majewska to wyjątkowy specjalista, nigdy wcześniej nie spotkałam takiej empatii, która trafia dosłownie w każde, akurat najbardziej potrzebujące miejsce w sercu. Jej wiedza i doświadczenie w połączeniu z niesamowitą wrażliwością, naprawdę pozwalają zobaczyć sprawy z innej perspektywy. Jestem wdzięczna za to, że trafiłam pod skrzydła Agaty. I dzięki naszym spotkaniom patrzę coraz bardziej życzliwie zarówno na siebie, swoją wrażliwość, jak również na to, czego doświadczam na co dzień w relacji z moimi dziećmi. Całym sercem polecam współpracę.
  Agnieszka B.
 • Anka M.
  Polecam z całego serca dr Agatę wszystkim, którzy potrzebują jakiegokolwiek wsparcia w rodzicielstwie. To osoba pełna wrażliwości i empatii, a jej gabinet to bezpieczna przestrzeń, w której można bez oceny i krytyki powiedzieć wszystko, co trapi i leży na sercu. Porady są zawsze w punkt, a każde spotkanie rozwiewało moje wątpliwości i pomagało rozwiązać problemy, z którymi się zgłaszałam.
  Anka M.
 • Joanna Ł.
  dr Agata to bardzo solidna, wykształcona i mądra osoba. Dzięki jej wsparciu dzisiaj już nie upadam tak, jak kiedyś. Jestem też dużo lepszym rodzicem, bo pomogła zrozumieć mi wiele rzeczy. Bardzo polecam. Warto zadbać o siebie, z Jej pomocą. Dziękuję!
  Joanna Ł.
 • Marta P.
  Niesamowite miejsce, przytulne, nowoczesne, w którym można poczuć się swobodnie oraz bezpiecznie. Pani dr Agata Majewska jest wspaniałym specjalistą, z ogromną wiedzą, niewyobrażalnie wielką empatią, zaangażowaniem w każdy problem. Potrafi otoczyć dziecko opieką i rozgryźć oraz rozpracować każdy problem. Polecam współpracę z panią Agatą z całego serca!
  Marta P.
 • Paula C.
  Jeśli szukasz terapeuty – ciepłego, uważnego, subtelnego, stawiającego Twoje potrzeby na pierwszym miejscu i kompetentnego, to polecam panią Agatę. Jej gabinet to wspaniałe miejsce dla dzieci, ale także dla dorosłych, których wspaniale wspiera na grupach wsparcia.
  Paula C.
 • Sonia M.
  dr Agata Majewska prowadzi dla mojej firmy szkolenia dla opiekunów żłobkowych i nauczycieli przedszkola już od kilku lat. Wysokie kompetencje, umiejętności do nauczania, empatia, ciepło, to cechy, które niewątpliwie ją charakteryzują. Bardzo polecam współpracę.
  Sonia M.
 • Aleksandra B.
  To wyjątkowy gabinet terapeutyczny, inny niż te, w których bywałam do tej pory. To miejsce, w którym zarówno rodzic, jak i dziecko otrzymają nie tylko fachową i profesjonalną pomoc, ale także zostaną otoczeni przez panią Agatę wsparciem, zrozumieniem i opieką, której oboje potrzebują w procesie terapii. Gabinet wyposażony jest w cudowną sowią dziuplę, w której dziecko może się schować. Dzięki temu czuje się bezpiecznie i ma przestrzeń oraz czas, aby nawiązać kontakt z panią Agatą. Gabinet posiada też lustro weneckie, dzięki któremu rodzic/opiekun może obserwować dziecko w trakcie wizyty. Pani Agata w cudowny sposób potrafi nawiązać kontakt ze swoim pacjentem/rodzicem. Jest bardzo ciepłą, pogodną oraz pełną życzliwości i wrażliwości osobą. Te cechy były dla mnie ważne przy wyborze terapeuty. Pod jej „skrzydłami” poczułam się zaopiekowana tak, jak tego potrzebowałam. W swojej pracy terapeutycznej pani Agata wykorzystuje wiele ciekawych narzędzi terapeutycznych, w tym interaktywnych, które indywidualnie dopasowuje do wieku i potrzeb swojego pacjenta w procesie wspierania i trwania terapii. Jest terapeutką, której zaufałam od razu i bez wahania. Ważne było też dla mnie to, iż konsultacje odbywają się zarówno stacjonarnie, jak i online w dogodnym dla mnie terminie. To pierwszy i jedyny taki gabinet w Katowicach, w którym poczułam się, jak w domu. Polecam serdecznie.
  Aleksandra B.
 • Anna W.
  Pełen profesjonalizm. Połączenie wiedzy i wrażliwości na najwyższym poziomie. Wybitna specjalistka. Każdemu, kto chce mądrze wesprzeć swoje dziecko, polecam z serca.
  Anna W.
 • Ewa K.
  Pod Skrzydłami Sowy, to dobre i bezpieczne miejsce dla dziecka i rodzica. dr Agata Majewska jest bardzo uważną i wrażliwą specjalistką o otwartej głowie i sercu. Widać, że jej praca jest jej ogromną pasją i w każde spotkanie wkłada 100% siebie. Ale dla mnie istotne jest, że wysokie kompetencje i empatia do drugiej osoby idą w parze. Bardzo polecam Pod Skrzydłami Sowy i dr Agatę.
  Ewa K.
 • Familok Pracownia Psychologiczna
  Unikalne miejsce na mapie Katowic. Polecam każdej mamie, każdemu tacie i dziecku. Na wiele pytań uzyskałam odpowiedź i nie musiałam mierzyć się z tym sama.
  Familok Pracownia Psychologiczna
 • Nina Z.
  Świetne, profesjonalne, ale i ciepłe podejście do pracy dr Agaty, to coś, czego każdy rodzic pragnie dla swoich dzieci. Polecam z całego serca!
  Nina Z.
 • Wioletta P.
  Wyjątkowe, przyjazne i rozwojowe miejsce. Mnie bardzo inspiruje, ponadto jest piękne. Ale miejsce miejscem, najważniejsza jest pani dr Agata i ludzie, których możecie tu spotkać. dr Agata kompetentna, empatyczna, o wielkim serduchu i mega profesjonalistka.
  Wioletta P.
 • Dominika M.
  Wyjątkowe miejsce terapeutyczne na mapie Katowic. Cieszę się, że powstało i że mogłam skorzystać z tak empatycznej pracy terapeuty. Bardzo polecam, szczególnie rodzinom.
  Dominika M.
 • Sylwia J.
  Polecam z całego serca. Wspaniałe miejsce i wspaniała pani dr Agata. Na pewno znajdziecie tam to, czego szukacie.
  Sylwia J.
 • Świadome Rodzicielstwo
  To zaszczyt współpracować z Centrum Terapii i Rozwoju czyli z Agatą Majewską. Pełen profesjonalizm, empatia i zaangażowanie. Polecamy całym sercem.
  Świadome Rodzicielstwo
 • LogoSerce
  Chcę podziękować pani dr Agacie Majewskiej za świetną współpracę przy organizacji szkolenia logopedycznego w Bytomiu! Cierpliwość, doświadczenie, uczciwość, szybkie odpowiedzi na nurtujące pytania pozwoliły na osiągnięcie sukcesu. Dziękuję!
  LogoSerce
 • Nadia T.
  Pani Agata pomogła mi dużo razy. Zawsze czuję się tam wspaniale i bezpiecznie. Zawsze tam znajdzie się miejsce dla każdego.
  Nadia T.
 • Magdalena C.
  Pełen profesjonalizm.
  Magdalena C.
 • Joanna P.
  Wspaniałe klimatyczne miejsce sprzyjające rozwojowi.
  Joanna P.
agata majewska współpraca

Współpraca

Jestem otwarta na projekty, które służą dziecku i jego rodzinie. Zobacz, jak możemy nawiązać współpracę.


Dowiedz się więcej
blog rodzicielski

Blog Wiedzy

Poznaj jeden z moich projektów o rodzinie i dla rodziny. Dzielę się tym, co odkrywam i czerpię od innych.


Dowiedz się więcej
SKLEP

Koszyk

Twój koszyk aktualnie jest pusty.

gdpr-image
Serwis agatamajewska.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje są dostępne w polityce prywatności.
Polityka prywatności