dr Agata Majewska ⋆ Pod Skrzydłami Sowy
POZNAJMY SIĘ

dr Agata Majewska

Terapeuta dzieci i młodzieży, Psychotraumatolog, Specjalista pracy z rodziną, Trener umiejętności społecznych. Ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć ze studentami Uniwersytetu Śląskiego, szkoli opiekunki żłobkowe i nauczycielki przedszkolne, prowadzi rodzicielski blog Mama Sowa. Właścicielka Centrum Terapii i Rozwoju w Katowicach – Pod Skrzydłami Sowy. Autorka książki „Jak wspierać dzieci wysoko wrażliwe”.

Dziękuję za Twoją obecność na stronie mojego Gabinetu. Jeśli szukasz pomocy, warto się najpierw trochę poznać. Myślę, że to ważne dla zaufania i budowania wzajemnej relacji.

Prywatnie jestem żoną i mamą. Codziennie mierzę się z tym, co ktoś mądry powiedział, że jest dobre dla moich dzieci i rodziny z tym, co ja myślę, że jest dla nich dobre i w końcu z tym, co moi bliscy mówią mi, że jest dobre. Masz podobne doświadczenie?

CO ROBIĘ

Praca terapeutyczna z dziećmi i konsultacje dla rodziców

Rodzicielstwo to proces, który wymaga czasem wzięcia głębokiego oddechu, zaprowadzenia ważnej zmiany. Wymaga też spojrzenia na swoją codzienność z innej perspektywy, porozmawiania o tym, co dzieje się z nami i między nami. Moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami nauczyło mnie pokory w patrzeniu na drugiego człowieka. Z tego też powodu prowadzę bloga rodzicielskiego o nazwie Mama Sowa oraz współtworzę założone przez siebie grupy Bliskie Mamy oraz Wioska Wrażliwości na Facebooku.

Wspominam o tym dlatego, że własna rodzina pozwala mi na rozwijanie twórczego podejścia w pracy zawodowej, stawianie pytań, szukanie odpowiedzi i podejmowanie kreatywnych rozwiązań. Uczę się, doświadczam i dzielę w obszarze rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy.

Zawodowo jestem oddana przede wszystkim pracy z dziećmi i młodzieżą

Od ponad 12 lat wspieram też rodziców w przeżywaniu własnego rodzicielstwa. Uważam, że tworzenie rodziny jest niezwykłym doświadczeniem i jedynym tak istotnym w kontekście rozwoju człowieka. Wierzę, że rodzina jest w stanie zbudować silne fundamenty naszej tożsamości osobowej. Ufam także, że dzięki dbaniu o bliskie relacje z dziećmi, bezpiecznie prowadzimy je ku dorosłości.

Mam w sobie przekonanie, że rodzice są ekspertami od własnych dzieci i bez ich współpracy oraz wzajemnego zaufania nie jest możliwe osiągnięcie pożądanej zmiany. Ważny jesteś dla mnie Ty Rodzicu (Mamo lub Tato) i Twoje Dziecko. Chcę w sposób profesjonalny Wam towarzyszyć, wspierać i pomagać.


dr Agata Majewska

WYKSZTAŁCENIE I DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Moje kompetencje do pracy terapeutycznej i konsultacyjnej

Doświadczenie zawodowe zdobywałam poprzez pracę z dziećmi, młodzieżą i rodzinami w ośrodkach pomocy społecznej, centrach pomocy rodzinie, ośrodkach rehabilitacyjno-wychowawczych, centrach edukacyjnych. Podczas studiów angażowałam się w uczelniane projekty badawcze. W tym zakresie prowadziłam (i nadal prowadzę) warsztaty, szkolenia profilaktyczne i zajęcia edukacyjno-wychowawcze oraz tworzyłam plany pomocy dziecku i rodzinie. Niezwykle cenne było dla mnie doświadczenie pracy z dziećmi w ramach podejmowanego przez siebie wolontariatu przy lokalnych stowarzyszeniach.

Nadal się rozwijam – biorę udział w konferencjach, uczestniczę w kursach z zakresu umiejętności interpersonalnych, obejmujących tematy związane z rodzicielstwem (wychowywanie dzieci, wspieranie rodziców). Szkolę i publikuję. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Moje zainteresowania skupiają się wokół systemowego rozumienia rodziny, dotyczą procesu przekazu międzypokoleniowego, są związane z wysoką wrażliwością i kształtowaniem (się) tożsamości człowieka. Przede wszystkim jednak, jestem i chcę być blisko ważnych tematów dotyczących szeroko rozumianego życia rodzinnego.

 • Jestem doktorem n. hum. w dyscyplinie naukowej – nauki o rodzinie. Studia magisterskie ukończyłam na kierunku nauki o rodzinie w specjalności – mediator i asystent rodziny. Podjęłam także studia z psychologii dla licencjatów i magistrów. Ukończyłam studia podyplomowe z psychotraumatologii.
 • Jestem absolwentką Studium Terapii Dzieci i Młodzieży Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii. Mam pełne kwalifikacje w zakresie przygotowania psychologiczno-pedagogicznego do pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami. Ukończyłam licencjonowany warsztat szkoleniowy Gra Generation Code® „Grunt to korzenie” prowadzony przez Aldonę Karużys.
 • Ukończyłam studia podyplomowe z Diagnozy i Terapii Pedagogicznej oraz kurs specjalistyczny Monachijskiej Funkcjonalnej Diagnostyki Rozwojowej. Jestem także Terapeutą Integracji Funkcji Wykonawczych.
 • Posiadam certyfikowany tytuł – Terapeuta TUS (trening umiejętności społecznych w ujęciu całościowym z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi). Jestem także terapeutą Empathy Dolls i ukończyłam kurs organizowany przez Neurogen - Monika Habik.
 • Zdobyłam uprawnienia do prowadzenia zajęć z Terapii Ręki. Jestem również Trenerem Grafomotoryki.
 • Korzystając z wiedzy i doświadczenia innych ekspertów, biorę udział w licznych kursach, które podnoszą moje kwalifikacje w zakresie podejmowanej pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi (m.in.: kurs prowadzenia grup wsparcia Fundacji Rozwoju i Promocji Psychoterapii w Zabrzu; Szkoła Konsultacji – edycja dla profesjonalistów prowadzona przez Agnieszkę Stein i Małgorzatę Stańczyk).

Przeczytaj opinie

 • Agnieszka B.
  dr Agata Majewska to wyjątkowy specjalista, nigdy wcześniej nie spotkałam takiej empatii, która trafia dosłownie w każde, akurat najbardziej potrzebujące miejsce w sercu. Jej wiedza i doświadczenie w połączeniu z niesamowitą wrażliwością, naprawdę pozwalają zobaczyć sprawy z innej perspektywy. Jestem wdzięczna za to, że trafiłam pod skrzydła Agaty. I dzięki naszym spotkaniom patrzę coraz bardziej życzliwie zarówno na siebie, swoją wrażliwość, jak również na to, czego doświadczam na co dzień w relacji z moimi dziećmi. Całym sercem polecam współpracę.
  Agnieszka B.
 • Anka M.
  Polecam z całego serca dr Agatę wszystkim, którzy potrzebują jakiegokolwiek wsparcia w rodzicielstwie. To osoba pełna wrażliwości i empatii, a jej gabinet to bezpieczna przestrzeń, w której można bez oceny i krytyki powiedzieć wszystko, co trapi i leży na sercu. Porady są zawsze w punkt, a każde spotkanie rozwiewało moje wątpliwości i pomagało rozwiązać problemy, z którymi się zgłaszałam.
  Anka M.
 • Joanna Ł.
  dr Agata to bardzo solidna, wykształcona i mądra osoba. Dzięki jej wsparciu dzisiaj już nie upadam tak, jak kiedyś. Jestem też dużo lepszym rodzicem, bo pomogła zrozumieć mi wiele rzeczy. Bardzo polecam. Warto zadbać o siebie, z Jej pomocą. Dziękuję!
  Joanna Ł.
 • Marta P.
  Niesamowite miejsce, przytulne, nowoczesne, w którym można poczuć się swobodnie oraz bezpiecznie. Pani dr Agata Majewska jest wspaniałym specjalistą, z ogromną wiedzą, niewyobrażalnie wielką empatią, zaangażowaniem w każdy problem. Potrafi otoczyć dziecko opieką i rozgryźć oraz rozpracować każdy problem. Polecam współpracę z panią Agatą z całego serca!
  Marta P.
 • Paula C.
  Jeśli szukasz terapeuty – ciepłego, uważnego, subtelnego, stawiającego Twoje potrzeby na pierwszym miejscu i kompetentnego, to polecam panią Agatę. Jej gabinet to wspaniałe miejsce dla dzieci, ale także dla dorosłych, których wspaniale wspiera na grupach wsparcia.
  Paula C.
 • Sonia M.
  dr Agata Majewska prowadzi dla mojej firmy szkolenia dla opiekunów żłobkowych i nauczycieli przedszkola już od kilku lat. Wysokie kompetencje, umiejętności do nauczania, empatia, ciepło, to cechy, które niewątpliwie ją charakteryzują. Bardzo polecam współpracę.
  Sonia M.
 • Aleksandra B.
  To wyjątkowy gabinet terapeutyczny, inny niż te, w których bywałam do tej pory. To miejsce, w którym zarówno rodzic, jak i dziecko otrzymają nie tylko fachową i profesjonalną pomoc, ale także zostaną otoczeni przez panią Agatę wsparciem, zrozumieniem i opieką, której oboje potrzebują w procesie terapii. Gabinet wyposażony jest w cudowną sowią dziuplę, w której dziecko może się schować. Dzięki temu czuje się bezpiecznie i ma przestrzeń oraz czas, aby nawiązać kontakt z panią Agatą. Gabinet posiada też lustro weneckie, dzięki któremu rodzic/opiekun może obserwować dziecko w trakcie wizyty. Pani Agata w cudowny sposób potrafi nawiązać kontakt ze swoim pacjentem/rodzicem. Jest bardzo ciepłą, pogodną oraz pełną życzliwości i wrażliwości osobą. Te cechy były dla mnie ważne przy wyborze terapeuty. Pod jej „skrzydłami” poczułam się zaopiekowana tak, jak tego potrzebowałam. W swojej pracy terapeutycznej pani Agata wykorzystuje wiele ciekawych narzędzi terapeutycznych, w tym interaktywnych, które indywidualnie dopasowuje do wieku i potrzeb swojego pacjenta w procesie wspierania i trwania terapii. Jest terapeutką, której zaufałam od razu i bez wahania. Ważne było też dla mnie to, iż konsultacje odbywają się zarówno stacjonarnie, jak i online w dogodnym dla mnie terminie. To pierwszy i jedyny taki gabinet w Katowicach, w którym poczułam się, jak w domu. Polecam serdecznie.
  Aleksandra B.
 • Anna W.
  Pełen profesjonalizm. Połączenie wiedzy i wrażliwości na najwyższym poziomie. Wybitna specjalistka. Każdemu, kto chce mądrze wesprzeć swoje dziecko, polecam z serca.
  Anna W.
 • Ewa K.
  Pod Skrzydłami Sowy, to dobre i bezpieczne miejsce dla dziecka i rodzica. dr Agata Majewska jest bardzo uważną i wrażliwą specjalistką o otwartej głowie i sercu. Widać, że jej praca jest jej ogromną pasją i w każde spotkanie wkłada 100% siebie. Ale dla mnie istotne jest, że wysokie kompetencje i empatia do drugiej osoby idą w parze. Bardzo polecam Pod Skrzydłami Sowy i dr Agatę.
  Ewa K.
 • Familok Pracownia Psychologiczna
  Unikalne miejsce na mapie Katowic. Polecam każdej mamie, każdemu tacie i dziecku. Na wiele pytań uzyskałam odpowiedź i nie musiałam mierzyć się z tym sama.
  Familok Pracownia Psychologiczna
 • Nina Z.
  Świetne, profesjonalne, ale i ciepłe podejście do pracy dr Agaty, to coś, czego każdy rodzic pragnie dla swoich dzieci. Polecam z całego serca!
  Nina Z.
 • Wioletta P.
  Wyjątkowe, przyjazne i rozwojowe miejsce. Mnie bardzo inspiruje, ponadto jest piękne. Ale miejsce miejscem, najważniejsza jest pani dr Agata i ludzie, których możecie tu spotkać. dr Agata kompetentna, empatyczna, o wielkim serduchu i mega profesjonalistka.
  Wioletta P.
 • Dominika M.
  Wyjątkowe miejsce terapeutyczne na mapie Katowic. Cieszę się, że powstało i że mogłam skorzystać z tak empatycznej pracy terapeuty. Bardzo polecam, szczególnie rodzinom.
  Dominika M.
 • Sylwia J.
  Polecam z całego serca. Wspaniałe miejsce i wspaniała pani dr Agata. Na pewno znajdziecie tam to, czego szukacie.
  Sylwia J.
 • Świadome Rodzicielstwo
  To zaszczyt współpracować z Centrum Terapii i Rozwoju czyli z Agatą Majewską. Pełen profesjonalizm, empatia i zaangażowanie. Polecamy całym sercem.
  Świadome Rodzicielstwo
 • LogoSerce
  Chcę podziękować pani dr Agacie Majewskiej za świetną współpracę przy organizacji szkolenia logopedycznego w Bytomiu! Cierpliwość, doświadczenie, uczciwość, szybkie odpowiedzi na nurtujące pytania pozwoliły na osiągnięcie sukcesu. Dziękuję!
  LogoSerce
 • Nadia T.
  Pani Agata pomogła mi dużo razy. Zawsze czuję się tam wspaniale i bezpiecznie. Zawsze tam znajdzie się miejsce dla każdego.
  Nadia T.
 • Magdalena C.
  Pełen profesjonalizm.
  Magdalena C.
 • Joanna P.
  Wspaniałe klimatyczne miejsce sprzyjające rozwojowi.
  Joanna P.
agata majewska współpraca

Współpraca

Jestem otwarta na projekty, które służą dziecku i jego rodzinie. Zobacz, jak możemy nawiązać współpracę.


Dowiedz się więcej
blog rodzicielski

Blog Mama Sowa

Poznaj jeden z moich projektów o rodzinie i dla rodziny. Dzielę się tym, co odkrywam i czerpię od innych.


Dowiedz się więcej
SKLEP

Koszyk

Twój koszyk aktualnie jest pusty.

gdpr-image
Serwis agatamajewska.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje są dostępne w polityce prywatności.
Polityka prywatności