POZNAJMY SIĘ
dr Agata Majewska
Terapeuta dzieci i młodzieży, Psychotraumatolog, Specjalista pracy z rodziną, Trener umiejętności społecznych. Ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć ze studentami Uniwersytetu Śląskiego, szkoli opiekunki żłobkowe i nauczycielki przedszkolne, prowadzi rodzicielski blog Mama Sowa. Właścicielka Centrum Terapii i Rozwoju w Katowicach – Pod Skrzydłami Sowy. Autorka książki „Jak wspierać dzieci wysoko wrażliwe”.Dziękuję za Twoją obecność na stronie mojego Gabinetu. Jeśli szukasz pomocy, warto się najpierw trochę poznać. Myślę, że to ważne dla zaufania i budowania wzajemnej relacji.
Prywatnie jestem żoną i mamą. Codziennie mierzę się z tym, co ktoś mądry powiedział, że jest dobre dla moich dzieci i rodziny z tym, co ja myślę, że jest dla nich dobre i w końcu z tym, co moi bliscy mówią mi, że jest dobre. Masz podobne doświadczenie?

CO ROBIĘ
Praca terapeutyczna z dziećmi i konsultacje dla rodziców
Rodzicielstwo to proces, który wymaga czasem wzięcia głębokiego oddechu, zaprowadzenia ważnej zmiany. Wymaga też spojrzenia na swoją codzienność z innej perspektywy, porozmawiania o tym, co dzieje się z nami i między nami. Moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami nauczyło mnie pokory w patrzeniu na drugiego człowieka. Z tego też powodu prowadzę bloga rodzicielskiego o nazwie Mama Sowa oraz współtworzę założone przez siebie grupy Bliskie Mamy oraz Wioska Wrażliwości na Facebooku.
Wspominam o tym dlatego, że własna rodzina pozwala mi na rozwijanie twórczego podejścia w pracy zawodowej, stawianie pytań, szukanie odpowiedzi i podejmowanie kreatywnych rozwiązań. Uczę się, doświadczam i dzielę w obszarze rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy.
Zawodowo jestem oddana przede wszystkim pracy z dziećmi i młodzieżą
Od ponad 12 lat wspieram też rodziców w przeżywaniu własnego rodzicielstwa. Uważam, że tworzenie rodziny jest niezwykłym doświadczeniem i jedynym tak istotnym w kontekście rozwoju człowieka. Wierzę, że rodzina jest w stanie zbudować silne fundamenty naszej tożsamości osobowej. Ufam także, że dzięki dbaniu o bliskie relacje z dziećmi, bezpiecznie prowadzimy je ku dorosłości.
Mam w sobie przekonanie, że rodzice są ekspertami od własnych dzieci i bez ich współpracy oraz wzajemnego zaufania nie jest możliwe osiągnięcie pożądanej zmiany. Ważny jesteś dla mnie Ty Rodzicu (Mamo lub Tato) i Twoje Dziecko. Chcę w sposób profesjonalny Wam towarzyszyć, wspierać i pomagać.
dr Agata Majewska
WYKSZTAŁCENIE I DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE
Moje kompetencje do pracy terapeutycznej i konsultacyjnej
Doświadczenie zawodowe zdobywałam poprzez pracę z dziećmi, młodzieżą i rodzinami w ośrodkach pomocy społecznej, centrach pomocy rodzinie, ośrodkach rehabilitacyjno-wychowawczych, centrach edukacyjnych. Podczas studiów angażowałam się w uczelniane projekty badawcze. W tym zakresie prowadziłam (i nadal prowadzę) warsztaty, szkolenia profilaktyczne i zajęcia edukacyjno-wychowawcze oraz tworzyłam plany pomocy dziecku i rodzinie. Niezwykle cenne było dla mnie doświadczenie pracy z dziećmi w ramach podejmowanego przez siebie wolontariatu przy lokalnych stowarzyszeniach.
Nadal się rozwijam – biorę udział w konferencjach, uczestniczę w kursach z zakresu umiejętności interpersonalnych, obejmujących tematy związane z rodzicielstwem (wychowywanie dzieci, wspieranie rodziców). Szkolę i publikuję. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Moje zainteresowania skupiają się wokół systemowego rozumienia rodziny, dotyczą procesu przekazu międzypokoleniowego, są związane z wysoką wrażliwością i kształtowaniem (się) tożsamości człowieka. Przede wszystkim jednak, jestem i chcę być blisko ważnych tematów dotyczących szeroko rozumianego życia rodzinnego.

- Jestem doktorem n. hum. w dyscyplinie naukowej – nauki o rodzinie. Studia magisterskie ukończyłam na kierunku nauki o rodzinie w specjalności – mediator i asystent rodziny. Podjęłam także studia z psychologii dla licencjatów i magistrów. Ukończyłam studia podyplomowe z psychotraumatologii.
- Jestem absolwentką Studium Terapii Dzieci i Młodzieży Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii. Mam pełne kwalifikacje w zakresie przygotowania psychologiczno-pedagogicznego do pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami. Ukończyłam licencjonowany warsztat szkoleniowy Gra Generation Code® „Grunt to korzenie” prowadzony przez Aldonę Karużys.
- Ukończyłam studia podyplomowe z Diagnozy i Terapii Pedagogicznej oraz kurs specjalistyczny Monachijskiej Funkcjonalnej Diagnostyki Rozwojowej. Jestem także Terapeutą Integracji Funkcji Wykonawczych.
- Posiadam certyfikowany tytuł – Terapeuta TUS (trening umiejętności społecznych w ujęciu całościowym z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi). Jestem także terapeutą Empathy Dolls i ukończyłam kurs organizowany przez Neurogen - Monika Habik.
- Zdobyłam uprawnienia do prowadzenia zajęć z Terapii Ręki. Jestem również Trenerem Grafomotoryki.
- Korzystając z wiedzy i doświadczenia innych ekspertów, biorę udział w licznych kursach, które podnoszą moje kwalifikacje w zakresie podejmowanej pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi (m.in.: kurs prowadzenia grup wsparcia Fundacji Rozwoju i Promocji Psychoterapii w Zabrzu; Szkoła Konsultacji – edycja dla profesjonalistów prowadzona przez Agnieszkę Stein i Małgorzatę Stańczyk).